Dlaczego warto używać kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest odpowiedzialna za nawilżenie i elastyczność skóry. Z biegiem czasu jego ilość w naszym organizmie się zmniejsza, co powoduje, że skóra traci swoją jędrność i elastyczność.

Sprawdź więc, jak sobie go dostarczyć i dlaczego warto.

Zalety stosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla naszej skóry, ponieważ jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Dzięki temu możemy być pewni, że nie wywoła on żadnych skutków ubocznych. Ponadto jest w stanie bardzo efektywnie nawilżyć naszą skórę. Dzięki temu możemy mieć pewność, że cera będzie się prezentowała znacznie lepiej, a mianowicie poprawi się jej jędrność i elastyczność. Kwas hialuronowy jest także w stanie bardzo skutecznie zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek. To sprawia możemy cieszyć się młodszym i ładniejszym wyglądem przez długie lata.

Jak stosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy możemy stosować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nakładanie go bezpośrednio na skórę, a drugim – dodawanie do kremu lub balsamu, którego używamy na co dzień. W przypadku stosowania kwasu bezpośrednio na skórę, należy pamiętać o tym, żeby rozprowadzić go równomiernie na twarzy i szyi, a następnie pozostawić do wchłonięcia się.

Całość należy także pokryć produktem okluzyjnym, aby uniknąć utraty wilgoci. Co istotne, zaleca się stosowanie kwasu hialuronowego 1-2 razy dziennie. W przypadku aplikowania go w kremie lub balsamie, należy pamiętać o tym, żeby dokładnie wymieszać oba produkty. Dzięki temu dobrze się wchłoną.

One thought on “Dlaczego warto używać kwasu hialuronowego?

Dodaj komentarz