Pielęgnacja cery trądzikowej – podstawowe porady kosmetyczne

Wbrew pozorom problem cery trądzikowej nie należy tylko do dorastających nastolatków. Wystarczy być wrażliwym na drobnoustroje, mieć zburzenia hormonalne lub po prostu genetyczne predyspozycje. Co do jednego się zgodzimy – nie wygląda to zbyt estetycznie.

A czy wiesz, że wystarczy zmienić jedynie kilka kroków w pielęgnacji twarzy, aby zminimalizować zmiany trądzikowe? O tym w poniższym artykule.

Zadziałaj od środka na trądzik

Przede wszystkim warto udać się do lekarza dermatologa, który zdiagnozuje główną przyczynę i postara się na nią zaradzić. Należy również odstawić ze swojej diety fast food, słodycze czy ostre jedzenie, ponieważ zwiększa to ilość wyprysków. Na niektórych dobry wpływ ma też zminimalizowanie konsumpcji nabiału. Nie zaszkodzi też picie naparów ziołowych, np. z pokrzywy – taka herbatka korzystnie wpłynie na stan skóry, a ponadto świetnie smakuje!

Pielęgnacja cery trądzikowej – izolacja od zarazków

Bardzo ważne jest też zwalczanie drobnoustrojów, które powodują ropne zmiany. Twarz powinno myć się minimum dwa razy dziennie, warto wycierać ją w ręcznik papierowy (ewentualnie zawsze świeży zwykły). Dużo pomoże regularna zmiana powleczenia poduszki czy dezynfekcja rąk i często dotykanych przedmiotów, takich jak telefon. Staraj się nie dotykać twarzy w ciągu dnia. Do swojej pielęgnacji wprowadź olejek z drzewa herbacianego – w czystej postaci bądź w kremie. Wykazuje on silne działanie antyseptyczne.

Nie bój się peelingów przy pielęgnacji cery trądzikowej!

Mówi się, że peelingi tylko pogorszą stan cery trądzikowej, a to nie prawda. Dobrze dobrany i wykonany peeling wpłynie przede wszystkim na redukcję blizn oraz ciężkich do pozbycia się zaskórników typu kaszaki. Naprawdę nie warto go unikać, tym bardziej, że dobry kosmetyk peelingujący kupimy już za około 10 zł lub możemy z powodzeniem wykonać go w domu.